Sanakin

Jaký je rozdíl mezi ACRS a konvenční PRP injekcí?

ACRS
ACRS (Autologní sérum bohaté na cytokiny) je sérum obsahující vysokou koncentraci již aktivovaných a uvolněných cytokinů (růstové faktory a interleukiny).

Technologie Sanakin stimuluje zánět po dobu tří hodin. Toho je dosaženo hlavně povrchem speciálních skleněných korálků. Proto jsou krevní buňky (např. monocyty) stimulovány k produkci růstových faktorů a interleukinů, aby se zabránilo předpokládanému zánětu.

Tato simulace způsobuje zvýšenou aktivaci a uvolňování protizánětlivých cytokinů. Ihned po injekci jsou připraveny působit na kloub nebo tkáň. Podle principu párování (tzv. key-lock princip) obsadí odpovídající receptory a regulují tak spuštění zánětlivých procesů.

Nejdůležitějším aspektem terapie je proto protizánětlivý účinek séra. ACRS je jediný způsob, jak znásobit antagonistu interleukinu-1. Interleukin-1 je spouštěčem jakéhokoliv zánětu a má další vliv na interleukin 6, TNF-α a další zánětlivé proteiny. Množství antagonisty se (ve srovnání s nativní krví) znásobí asi 3 až 5krát. To umožňuje séru regulovat a zastavit jakýkoliv zánět.

ACRS nepoužívá žádná aditiva. Je 100% autologní!


PRP
PRP je jednoduchá krevní plazma. V plazmě nedochází k množení a aktivaci cytokinů. Teprve po injekci krevní plazmy do vnitřní tkáně dostanou krevní buňky impuls k uvolnění cytokinů. Záleží tedy na síle zánětu, zda a kolik cytokinů může být uvolněno a aktivováno.

Téměř všechny PRP produkty používají citrát – nejsou tedy autologní.

MUDr. Marek Suk – plastický chirurg s licencí CLK v oboru plastická a estetická chirurgie

Motto:

„Každý jsme nějak narostl a díky plastické chirurgii to můžeme zlepšit či opravit. Nejhorší je rezignovat a smířit se se situací, která vám nevyhovuje.

Spektrum prováděných výkonů

• odstranění pigmentových névů, kožních nádorů obličeje, trupu i končetin 
• operace šlachového aparátu ruky, degenerativních onemocnění ruky 
• korekce jizev (i na pojišťovnu), odstranění jizev po akné 
• zvětšení prsů, modelace prsů, zmenšení prsů (i na pojišťovnu!) 
• operace gynekomastie, odstranění a výměna prsních implantátů 
• plastická operace povislého břicha (abdominoplastika s plastikou diastázy břišních svalů) 
• operace horních víček, dolních víček 
• operace odstálých boltců (i na pojišťovnu!) 
• liposukce břicha, stehen, hýždí, lýtek, podbradku 
• operace ptosy obliceje (SMAS face lift), závěs povislého obočí (brow lift) 
• korekce vrásek a omlazení (rejuvenace) obličeje, krku a dekoltu aplikací kyseliny hyaluronové (Regenyal Idea) a kolagenu (Nithya) 
• ACRS plasmaterapie (aplikace vlastní plazmy obohacené o růstové a protizánětlivé faktory) systémem SANAKIN – vyplň vrásek, omlazení pleti, léčba kozních nemocí (akné, záněty kůže, lehčí formy psoriasy, řídnutí a vypadávání vlasů) 

…NOVINKA !!

• léčba nadměrného pocení v podpaží (Dysport) 
• labioplastika 
• operace nadbytku paží a stehen

ACRS plazmaterapie inovativní patentovanou technologií SANAKIN© Scientific BioTech


Sanakin
 je patentovaná a inovativní technologie ošetření tkání výhradně vlastními látkami těla. S pomocí této technologie se vyrábí regenerační sérum bohaté na krevní destičky. Inkubací séra při stabilní teplotě 37°C po dobu tří hodin dojde k vyplavení obrovského množství protizánětlivých a růstových faktorů z krevních destiček, které pak v kůži iniciují okamžité protizánětlivé a regenerativní procesy.


Sanakin
 je patentovaná a inovativní technologie ošetření tkání výhradně vlastními látkami těla. S pomocí této technologie se vyrábí regenerační sérum bohaté na krevní destičky. Inkubací séra při stabilní teplotě 37°C po dobu tří hodin dojde k vyplavení obrovského množství protizánětlivých a růstových faktorů z krevních destiček, které pak v kůži iniciují okamžité protizánětlivé a regenerativní procesy.

Možnosti použití

Sérum obohacené o množství protizánětlivých a růstových faktorů lze použít jak pro léčbu některých kožních nemocí, tak k regeneraci a omlazení pleti a výplni vrásek (miniinvazivní face-lift, antiaging terapie). Z kožních nemocí se dá metody využít k léčbě některých zánětů kůže, k léčbě akné (jeho floridních forem), u mírných forem psoriasy, k hojení chronických ran a k obnově růstu vlasů při alopecii a nadměrném řídnutí vlasů u mužů i žen. 

Rozdíl PRP a ACRS plazmy

Již několik let používají zejména ortopedi takzvanou PRP plazmu, tedy plazmu bohatou na krevní destičky, kterou aplikují do artrotických a bolestivých kloubů, do oblasti páteře. Smyslem je podpora regenerace kloubní chrupavky a vaziva, výrazné potlačení bolesti, zklidnění zánětu a tím i oddálení operací v podobě kloubních náhrad kolen, kyčlí apod..Systém má ale několik nevýhod: PRP plazma obsahuje pouze koncentrát krevních destiček, množství protizánětlivých a růstových faktorů je velmi nízké. Navíc plazma takto upravená není plně autologní, protože obsahuje protisrážlivou látku – citrát – a ta může být zdrojem nežádoucích účinků. ACRS plazma je 100% autologní (tělu vlastní) bezbuněčné sérum bez fibrinogenu – neobsahuje žádné cizorodé substance, které by mohly vyvolat nežádoucí reakci organismu. Plazma je aktivována inkubací v termostatu a během této doby se z krevních destiček vyplaví několikanásobné množství protizánětlivých cytokinů a růstových faktorů, které po aplikaci do kůže spouštějí okamžitou blokádu bolesti, zánětu a bezprostředně navozují regenerační procesy v tkáních.

Technika přípravy ACRS plazmy

 • Pacientovi je odebrána zkumavka žilní krve (10 ml) standardní technikou a tato je následně umístěna do termostatu.
 • Zde je po dobu 3 hodin inkubována při teplotě 37°C – tato doba je dostatečně dlouhá k tomu, aby byla ve zkumavce simulována zánětlivá reakce a aby se z krevních destiček uvolnilo dostatek protizánětlivě působících mediátorů (cytokiny, INF alfa) a růstových faktorů – až patnáctinásobně!
 • Dalším krokem je oddělení jednotlivých složek krve ve zkumavce – to se děje centrifugací po dobu cca 5 minut. Zkumavka krve je přemístěna z termostatu do centrifugy, kde při vysokých otáčkách dojde k usazení červených a bílých krvinek na dně zkumavky, nad červenou vrstvou krevních buněk pak zůstává zlatavě nažloutlé sérum (=plazma) bohatá na destičky, růstové faktory a mediátory zánětu.
 • Z této zkumavky se uvařenou technikou odebírá plazma injekční stříkačkou a následně je aplikována zpět do kůže pacienta. Celá procedura aplikace ACRS plazmy netrvá více než 45 minut.

Vlastní aplikace ACRS

 • Kůže pacienta může být před aplikací ACRS plazmy předem připravena nanesením znecitlivujícího krému nebo lokálně ošetřena anestetickým sprejem.
 • Plazmu lze aplikovat do zdravé kůže – do oblasti vrásek, do oblasti kůže, kterou chceme omladit  – vypnout, nebo do kůže zánětlivě změněné při akné, do oblasti kůže s projevy lupénky či do kůže bez vlasů nebo do kůže, kde vlasy ve větší či menší míře vypadávají a řídnou.
 • Aplikace se provádí perem nebo speciální injekční stříkačkou s velmi tenkou jehlou. Díky předchozímu ošetření lokálním anestetikem je aplikace prakticky nebolestivá.

Výsledky a opakování použití

Výsledky po aplikaci ACRS plazmy jsou individuální, ale lze je očekávat krátce po aplikaci , řádově v týdnech, neboť proces regenerace tkání a inhibice zánětu běží od aplikace.

Po 3-4 týdnech je doporučováno opakování aplikace, aby byl účinek znásoben a současně se tímto prodlužuje efekt zákroku na 12-18 měsíců, u některých pacientů může efekt přetrvávat několik let.

Potenciální oblasti použití

Estetika: výplně vrásek obličeje, dekoltu, omlazení pleti obličeje, korekce jizev, ošetření alopetických ložisek skalpu (po vypadání vlasů)

Podpůrná léčba: akné, zánětů kůže, některých forem lupénky a ekzému, řídnutí vlasů

Rekonvalescence

Vzhledem k miniinvazivitě zákroku je velmi rychlá, případné otoky rychle regredují. Pacienti by se bezprostředně po zákroku neměli vystavovat slunění či saunování. Běžná péče o pleť může být zahájena druhý den po zákroku.

Kontraindikace použití metody

Léčba není doporučena pacientům s hematoonkologickým onemocněním (leukemie, lymfom), pacientům s autoimunitním onemocněním či s poruchou srážlivosti krve.

Kontraindikace použití metody

 • Přírodní, bezpečná a velmi sofistikovaná metoda
 • Terapie s rychlou aplikací a s vysokou mírou tolerance
 • Nekomplikovaná manipulace
 • Neinvazivní způsob aplikace s minimem dyskomfortu
 • Není možné předávkování, nehrozí alergické a toxické reakce po podání
 • Metodu lze opakovat neomezeně
 • Rozsáhlé spektrum použití metody v estetické medicíně i v dermatologii

Zdroj: https://www.estheticon.cz/novinky/acrs-plazmaterapie-inovativni-patentovanou-technologii-sanakin-scientific-biotech

 • Autor článku: MUDr. Marek Suk
Biostimulace kůže vlastními imunitními proteiny těla

“Tělo má své vlastní regenerační schopnosti, a proto se může léčit samo.”

Tato filozofie je základní myšlenkou, která stojí za inovativní technologií Sanakin® od německé společnosti Scientific Biotech. Jde o regenerativní buněčnou terapii, výsledkem které je 100% autologní sérum bohaté na cytokiny, které následně podpoří regenerační procesy v těle. Tento inovativní, bezpečný a velmi dobře tolerovaný druh ošetření poskytuje lékařům a pacientům účinně léčit degenerativní či zánětlivé procesy kůže a lze ho použít v estetické medicíně na omlazení pleti. Sérum totiž obsahuje cenné interleukiny a růstové faktory, které hrají významnou roli v procesu regenerace.

Technologie Sanakin® podporuje přirozené regenerační a revitalizační procesy kůže, v níž je urychlená přirozená obnova buněk. V dermatologii má mnohé potencionální oblasti využití, jako je například léčba různých kožních onemocnění (zánětů kůže, neurodermatitidy, lupénky, ekzémů, dermatózy, dermatitidy, ale i různých ran). V estetické medicíně se nejčastěji využívá na revitalizaci pokožky, redukci vrásek, ošetření akné nebo jizev. Další možností je účinná terapie při alopecii, na snížení vypadávání vlasů, posílení vlasových folikulů, zlepšení síly a struktury vlasů nebo po vlasové transplantaci.

Lékař aplikuje pacientovi sérum získané z jeho vlastní krve, které je díky svému jedinečnému složení vysoce účinné. Účinek tohoto séra je založený na skutečnosti, že vysoká koncentrace pozitivních imunitních proteinů spouští klíčový fyziologický stimul pro regenerační procesy.

Ošetření pomocí technologie Sanakin® má pro pacienty celou řadu výhod: sérum neobsahuje žádné další přísady, terapie je velmi dobře tolerovaná, jde o přirozenou a bezpečnou proceduru s minimem vedlejších účinků, aplikace séra je rychlá, není možné předávkování, délka terapie je neomezená a lékař každému pacientovi nastaví individuální léčbu. Stručně řečeno, výhody technologie Sanakin® spočívají v tom, že ošetřující lékař je schopen nabídnout svým pacientům účinnou léčbu všech forem degenerativních či zánětlivých procesů kůže, která je zároveň velmi dobře tolerována. Pokožka je ošetřována výhradně biologicky a výhradně vlastními látkami těla.

Technologie Sanakin® se úspěšně využívá v mnoha zemích, ne jen v Evropě, ale i v USA či Ázii. Na českém trhu jde o novinku, která je dostupná na několika vybraných klinikách, dermatologických či estetických centrech po celé republice.

www.vivax.cz
Článek byl prezentován na stránce: https://www.primazena.cz/

Estetická medicína a dermatologie

Nejnovějším objevem v dermatologické léčbě je biostimulace kůže vlastními imunitními proteiny těla. Při této metodě lékař vstřikuje pacientovi sérum vyrobené z pacientova vlastního těla, které je díky svému individuálnímu složení vysoce účinné.
 
Vlastní sérum těla lze použít v dermatologické oblasti pro injekce a jako mezoterapii k léčbě různých kožních onemocnění. 

Účinek vlastního séra těla je založený na následující skutečnosti: vysoká koncentrace pozitivních imunitních proteinů spouští klíčový fyziologický stimul pro regenerační procesy. Výsledkem je autologní sérum s velmi dobrou tolerancí.

Sanakin je inovativní a testovaná technologie, která poskytuje
lékaři jedinečnou příležitost: pokožka je ošetřována výhradně biologickými metodami a výhradně vlastními látkami těla.

S pomocí této technologie se vyrábí protizánětlivé regenerační
sérum, které se získává z vlastní krve pacienta. Do postižené
oblasti pokožky se vstřikuje upravené sérum z vlastního těla.
Sérum obsahuje cenné interleukiny a růstové faktory, které hrají
významnou roli v procesu regenerace pokožky.

• Záněty kůže
• Neurodermitida
• Akné
• Mírná lupénka
• Alopecie
• Ekzémy
• Dermatózy
• Dermatitida
• Rány

Léčba pomocí technologie Sanakin® má pro pacienta řadu výhod:

• Přirozená a bezpečná procedura
• Podpora vlastních regeneračních schopností těla
• Léčba kožních zánětů
• Terapie s velmi dobrou tolerancí
• Individuální léčba lékařem
• Není možné předávkování
• Neomezené trvání léčby
• Rychlá aplikace

Fotografie pacientů před léčbou a po ní

PŘED LÉČBOU
Těžké chemické popáleniny
před léčbou.

PO LÉČBĚ
Velké zlepšení již po dvou dnech.

Pokrok v hojení po dvou týdnech.

PŘED LÉČBOU
Těžké akné před léčbou.

PO LÉČBĚ
Velké zlepšení po jediné injekci.

PŘED LÉČBOU
Těžké povlaky lupénky na holenní kosti před léčbou.

PŘED LÉČBOU
Těžká lupénka na tváři před léčbou.

PO LÉČBĚ
Velké zlepšení po šesti injekcích.

PO LÉČBĚ
Velké zlepšení po jediné injekci.

Pacientka s vráskami na čele

Devět měsíců po posledním ošetření

Pacient s řídkými vlasy

Jasně viditelná regenerace po 4 injekcích

Pacientka s řídkými vlasy

Výrazné zlepšení po 3 injekcích během 2 měsíců

Ortopedie a sportovní medicína

Sanakin. Osteoartróza

Každý, kdo trpí osteoartrózou, má často silné bolesti v postižených kloubech. Každý den se může stát utrpením.
Osteoartróza je primárně degenerativní onemocnění kloubů, při kterém chronické zánětlivé procesy vedou k poškození a degradaci kloubní chrupavky. Existují různé příčiny, jako jsou zranění, nadměrná fyzická
zátěž, opotřebení související s věkem, nebo vrozené vybočení kloubů. Výsledná bolest vede k omezené pohyblivosti. Osteoartróza a záněty byly dosud léčeny řadou protizánětlivých léků, které však mají vliv pouze na příznaky, nikoli však na
příčiny vlastního onemocnění a jsou často spojeny s vážnými vedlejšími účinky.

Sanakin® – aktivace vlastních sil těla

Každý jedinec má potřebu zůstat mobilní až do stáří. S pomocí naší technologie léčí váš lékař osteoartrózu imunitními proteiny
vašeho vlastního těla. Výsledkem je, že přirozenou metodou získáte více radosti ze života a dosáhnete vyšší kvality života. Ve srovnání s jinými formami terapie poskytuje použití technologie Sanakin lékaři jedinečnou příležitost: osteoartróza a zánět jsou léčeny výhradně biologickými metodami a výhradně tělu vlastními látkami. S pomocí této inovativní a testované technologie se vyrábí regenerační a protizánětlivé sérum, které se získává z vlastní krve pacienta. Toto autologní upravené sérum se vstřikuje do postiženého kloubu nebo do zanícené oblasti. Sérum obsahuje různé cenné proteiny, které jsou přirozeně produkovány tělem a hrají významnou roli v hojivých procesech. Další účinky proteinů spočívají v úlevě od bolesti, potlačení zánětu a ochraně chrupavky, přičemž jsou velmi dobře tolerovány.

Potenciální oblasti použití

Osteoartróza všech kloubů
• artróza kolene
• artróza kyčle
• artróza ramenních kloubů
• artróza kloubů kotníku
• osteoartróza kloubů ruky a prstů

Osteoartróza páteře
• fazetová artróza
• osteochondróza
• osteoartróza malých obratlů

Poškození krční ploténky
Zánět různých šlach
• Achillova šlacha
• Tenisový loket
• Golfový loket

Natržené svaly a svalové svazky
Ankylozující spondylitida
Artrózy
(Zánětlivá onemocnění kloubů)

Přehled výhod

Léčba pomocí technologie Sanakin
má pro pacienta mnoho výhod:

• přirozená a bezpečná procedura
• podpora vlastních regeneračních
schopností těla
• úleva od bolesti
• zabránění zánětu
• ochrana chrupavky
• prevence nebo oddálení
chirurgických zákroků
• terapie s minimem vedlejších účinků
• individuální léčba lékařem
• není možné předávkování
• neomezené trvání terapie
• zlepšení kvality života
• rychlá aplikace
• nekomplikovaná manipulace

 1. Domluvte si schůzku s lékařem.
 2. Váš lékař vám odebere asi 10 ml krve. S pomocí našeho zdravotnického zařízení se vyrobí sérum zcela vlastní vašemu tělu.
 3. Během následujících 3 hodin se pomocí technologie
 4. Sanakin vyrobí sérum. Mezitím můžete pokračovat ve svých běžných činnostech; můžete jít nakupovat, projít se nebo si zajít do kavárny.
 5. Přibližně po 3 hodinách je vaše sérum připravenok injekci. Po krátkém ošetření můžete ordinaci lékaře opět opustit.

Zkušenosti ukazují, že k dosažení dlouhodobého
účinku je zapotřebí asi 5 ošetření.

Přírodní ingredience

Není možné předávkování a délka terapie je neomezená. Díky zcela přirozenému složení séra je velmi dobře tolerováno tělem.

Bez aditiv

Jedná se o zcela přirozenou a osvědčenou technologii. Regenerační sérum je extrahováno z vlastní krve pacienta, neobsahuje žádné přísady, a proto je velmi dobře tolerováno tělem.

Podporuje vlastní hojící síly

Díky technologii Sanakin obsahuje získané sérum cenné imunitní proteiny, které podporují regenerační procesy v těle.

Proč si zvolit Sanakin

Autologní sérum bohaté na cytokiny (ACRS) lze získat z krve pacienta pomocí speciálně vyvinuté technologie Sanakin. Aby byla zajištěna vysoká míra tolerance, tato technologie se zcela vyhýbá používání jakýchkoliv umělých přísad. Pomocí tohoto séra lze autologně léčit
všechny druhy zánětů, a to jak v těle, tak na těle. Další výhodou této technologie je, že aktivuje vlastní regenerační sílu těla.

Toto speciální autologní sérum bohaté na cytokiny může aktivovat schopnost těla se samo uzdravit. Sérum se zaměřuje na produkci pozitivních interleukinů a růstových faktorů. Ty jsou klíčové při zásahu do kaskády bolesti, způsobují její zastavení a následné spuštění procesu regenerace.

Lékař může použít sérum získané k léčbě bolesti a známek degenerativního opotřebení kloubů, protože sérum také aktivuje přirozené regenerační procesy těla.

Léčba pomocí technologie Sanakin má mnoho výhod:

• Je přirozená a bezpečná
• Podporuje vlastní regenerační schopnosti těla
• Má velmi vysokou míru tolerance
• Předávkování je nemožné
• Délka terapie je neomezená
• Zlepšuje kvalitu života
• Její použití je snadné
• Lze ji rychle aplikovat
• Léčba může být upravena lékařem

Na následujících stránkách najdete kompaktní přehled o ACRS. To opět podtrhuje důvody k
tomu, zvolit si Sanakin. Také vám ukážeme širokou škálu použití séra pro různé indikace.

Přejeme vám mnoho úspěchů s léčbou a doufáme, že vaši pacienti budou spokojeni.

„Tělo má své vlastní regenerační schopnosti, a proto se může léčit samo“

Tato filozofie je základní myšlenkou, která stojí za touto nově vyvinutou technologií. S její pomocí může lékař léčit muskuloskeletální poruchy (např. osteoartrózu) ve velmi krátké době a současně léčit i bolesti.

Účinnost vlastních imunitních proteinů, které jsou produkovány v důsledku inhibice zánětu a regenerace v případě osteoartrózy a bolesti kloubů, byla předmětem vědeckých studií s následujícím výsledkem:

Imunitní proteiny vlastního těla mají kauzální a efektivní dopad!

Naše inovativní a testovaná technologie způsobuje tvorbu protizánětlivého a regeneračního séra, které je založeno na proliferaci cytokinů vlastních tělu pacienta (interleukiny a růstové faktory). Ty podporují přirozené uzdravující procesy v těle, a proto urychlují regeneraci. Pozitivní cytokiny přítomné v séru zmírňují bolest, potlačují zánět a chrání chrupavku, přičemž jsou velmi dobře tolerovány.

Ve srovnání s jinými formami léčby nabízí Sanakin lékaři jedinečnou možnost: léčit osteoartrózu a zánět výhradně biologickými a autologními látkami.

Z vlastní krve pacienta se získá regenerační a protizánětlivé sérum, které se vstřikuje do postiženého kloubu nebo do zanícené oblasti. Sérum obsahuje různé cenné interleukiny a růstové faktory, které mají významný vliv na regenerační procesy.

Stručně řečeno, výhody technologie Sanakin spočívají v tom, že ošetřující lékař je schopen nabídnout svým pacientům účinnou léčbu všech forem osteoartrózy a zánětu, která je zároveň velmi dobře tolerována a má jen málo vedlejších účinků.

Možné oblasti využití

Osteoartróza všech kloubů
• artróza kolene
• artróza kyčle
• artróza ramenních kloubů
• artróza hlezenních kloubů
• osteoartróza kloubů rukou a prstů

Osteoartróza páteře
• fazetová artróza
• osteochondróza
• osteoartróza malých obratlových kloubů

Poškození krční ploténky
Zánět různých šlach
• Achillodynie
• Tenisový loket
• Golfový loket

Natržené svaly a svalové svazky
Ankylozující spondylitida
Artrózy
Přehled výhod

Léčba pomocí technologie Sanakin má pro pacienta mnoho výhod:
• přirozená a bezpečná procedura
• podpora vlastních regeneračních schopností těla
• úleva od bolesti
• zabránění zánětu
• ochrana chrupavky
• prevence nebo oddálení chirurgických zákroků
• terapie s minimem vedlejších účinků
• individuální léčba lékařem
• není možné předávkování
• neomezené trvání terapie
• zlepšení kvality života
• rychlá aplikace
• nekomplikovaná manipulace

KLOUBYINDIKACEPOČET INJEKCÍDOPORUCENÁ DÁVKA INJEKCÍ (ml)DOPORUČENÁ FREKVENCE
Velké kluby, např.
• koleno
• kyčel
• rameno
• kotník
• osteoartróza
• po artroskopii
• po operaci vazů
• “Zmrzlé rameno”
• Po operaci rotátorové
manžety
• traumatická zranění
3 – 5 injekce3 – 4 ml1 / týden
Malé kluby, např.
• první karpometakarpální
kloub
• loketní kloub
• akromioklavikulární
kloub
• metatarzální kloub
• metakarpofalangeální
klouby ruky a
nohy
• osteoartróza
• traumatická zranění
3 – 5 injekce1 – 2 ml1 / týden
Páteř
• periartikulární
• fazetové klouby
• epidurální
• spoušťové body
• nervový kořen
• stenóza
• ischias
• výhřez ploténky
• fazetová osteoartróza
• radikulopatie, pseudoradikulární
a lokální bolesti zad
3 – 5 injekce2 ml
0.5 – 1 / fazetový kloub
0.5 – 2 / nervový kořen
1 / týden
Sportovní zranění
• poranění svalů
• natržení vlákna
• natržení svalového
svazku
• pohmoždění
3 – 5 injekce3 – 4 ml1 / týden
Sportovní zranění
• poranění šlach
• chronická tendinitida
• po operaci
• inzerční tendinitida
• achillodynie
• (patní ostruha)
3 – 5 injekce3 – 4 ml1 / týden
Naše doporučení pro dávkování a frekvenci vycházejí z dlouholetých zkušeností.

Cytokiny jsou autologní poslové buněk. Existují cytokiny, které zánět podporují nebo blokují.

Naše tělo řídí zánětlivé procesy prostřednictvím speciálních „poslů“ (bílkovin). Tito poslové se připojují k odpovídajícím bodům nervových impulsů v kloubu a přenášejí svou zprávu „vyvolat zánět“ nebo „zastavit zánět“. V případě osteoartrózy je v postiženém kloubu narušena rovnováha protizánětlivých a prozánětlivých poslů.

Kvůli nerovnováze proteinů v těle způsobuje poškozující interleukin-1 (IL-1) poškození chrupavky, zánět a bolest. Přirozeným antagonistou  interleukinu-1 (IL-1) je receptorový antagonista interleukinu-1 (IL-1Ra), který se nazývá „protein inhibující zánět“.

Autologní sérum bohaté na cytokiny (ACRS) obsahuje zvýšené koncentrace přirozeného antagonisty (IL-1Ra), právě tak jako důležité růstové faktory z pacientovy vlastní krve. Protein inhibující osteoartrózu (IL-1Ra)zabírá specifické synapse – nebo body nervových impulsů – na buňkách chrupavky a buňkách synoviální membrány, takže poškozujícímu proteinu IL-1 je zabráněno v přístupu do těchto buněčných oblastí.

Přirozený antagonista (IL-1Ra) má výrazný
protizánětlivý účinek a podporuje – společně s růstovými faktory – regeneraci poškozené tkáně.

Rovnováha je obnovena – zánět ustupuje.

* Krev byla přenesena do zdravotnického zařízení Sanakin a okamžitě odstředěna. Stanovení koncentrace cytokinů IL-1α, IL-1β, IL-6, TNF-α a IL-1Ra po různých inkubačních dobách

Cíl

Zjištěné přísady mají podtrhnout účinnost autologního séra, jehož množství se díky zdravotnickému výrobku Sanakin® znásobí. Ošetřující lékař je proto schopen v případě zánětu pacienty účinně léčit sérem vyrobeným z jejich vlastního těla.
Cílem je dokázat, že po 1–3 hodinách inkubace je v séru přítomen zvýšený počet protizánětlivých cytokinů, přičemž počet zánětlivých cytokinů není příliš vysoký.

Metodologie

• Odběr 40 ml nativní krve od každého ze 4 pacientů.
• Nativní krev bez inkubace – není v léčivém přípravku, nativní krev 0 hodin a po inkubaci
trvající 1 hodinu a 3 hodiny v léčivém přípravku.

Výsledek

Bylo možné ukázat, že sérum produkované po 1–3 hodinách inkubace neobsahuje vysokou koncentraci zánětlivých cytokinů. Množství protizánětlivého cytokinu IL-1Ra se zvýšilo 3krát po 1 hodině a 4,5krát po 3 hodinách.

Grafická analýza a vysvětlení

• Receptorový antagonista interleukinu-1 (IL-1Ra) se v těle vyskytuje jako přirozený inhibitor interleukinu-1 (IL-1) a hraje zásadní roli v regulaci zánětlivých procesů zprostředkovaných interleukinem-1 (IL-1).
• Jeho působení je založeno na skutečnosti, že zpomaluje a zastavuje účinek interleukinu-1
(IL-1) tím, že se připojí k interleukinovému receptoru cílové buňky namísto interleukinu-1
(IL-1), a tím zabrání připojení interleukinu-1 (IL-1).

• Polymorfismy prozánětlivého IL-1α vyvolávají zvýšenou syntézu. Jejich vyvolaná přítomnost vede k zánětlivé reakci.
• V grafu je vidět, že prozánětlivý IL-1α se nezvyšuje pro žádnou dobu inkubace (1 a 3 hodiny). To znamená,  že inkubace neprodukuje žádný prozánětlivý IL-1α.

• IL-1β je vysoce účinný cytokin, který patří k mediátorům zánětu.
• IL-1β působí jako interleukin-1α.
• IL-1β spouští uvolňování interleukinu-6.
• Tento graf také ukazuje, že prozánětlivý interleukin se během obou inkubačních dob nezvyšuje.

• IL-6 je jedním z interleukinů, které regulují zánětlivou reakci organismu.
• Koncentrace IL-6 v plazmě zdravých jedinců je přibližně 1 pg / ml.
• Graf jasně ukazuje, že IL-6 se pohybuje mezi hodnotou 1,5 a 2 pg / ml. Tento interleukin lze proto považovat za nekritický.

• TNF-α je multifunkční cytokin imunitního systému, který se podílí na lokálním a systémovém zánětu.
• V kloubech pacientů s chronickou polyartrózou hraje TNF-α významnou roli v procesu zánětlivé destrukce kloubů.
• Standardní hodnota pro TNF-α je mezi 0 a 25 pg / ml, takže naměřené hodnoty jsou v normálním rozsahu (viz. graf).

* Krev byla přenesena do zdravotnického zařízení Sanakin a okamžitě odstředěna.

Pozorovací studie 100 pacientů od listopadu 2011 do října 2014:

Analyzované případy

43 mužů, 59.28 let 
57 žen, 60.81 let 
 60.15 let

5 injekcí (1x / týden)
∅ stupeň osteoartrózy III (Kellgren)
3 h inkubace

Vypadávání vlasů

• Revitalizace pokožky • Redukce vrásek • Akné •Ošetření jizev • Augmentace tváře, brady a krku• Snížení vypadávání vlasů • Posílení vlasových folikulů • Alopecie •Zlepšení tloušťky a struktury vlasů • Po transplantaci vlasů

Spolupracují s námi

Spolupracují s námi

Estetika a vlasy

MUDr. Matěj Patzelt (Premier clinic)
Jungmannova 26/15, Praha 1

MUDr. Petr Maceček (Nemocnice Hranice)
Zborovská 1245, Hranice na Moravě

MUDr. Jiřina Šilhánková (GIA clinic s.r.o.)
Karlov 2389/1, Prostějov

MUDr. Hana Klosová (GIA clinic s.r.o.)
2. května 925, Studénka

MUDr. Alina Bokoch (Health Care Management s.r.o.)
Plynární 1617/10, Praha 7

Klinika Formé Clinic – plastic surgery concept s.r.o.
Jeseniova 2797/30, Praha 3

Ortopedie

MUDr. Marcel Staša (Ortoklinik-Staša)
Palackého 720/5, Praha 1

MUDr. Vladimír Holoubek
Dřevařská 992/18a, Brno

MUDr. Vladimír Macháček (CZ Clinic s.r.o.)
Vodní 4545/25, Prostějov

MUDr. Štefan Dojcsán (ANOSMED s.r.o.)
Jabloňová 2992, Praha 10