ColiPrev

  • Indikace: enzym laktáza pro pohodlné zažívání
  • Vhodný pro děti i dospělé
  • Biotechnologický produkt Moderní rekombinantní technologie 
  • Jednoduchá aplikace ve formě kapek
  • Dostupné v lekárnách a na eshopu www.detskekoliky.cz za přijatelnou cenu

Více informací o produktu ZDE

Spokojené bříško – spokojené miminko – spokojená maminka

Radost z novorozeného miminka vám nic nepokazí tak, jako jeho nepohoda. Pláč děťátka je ten nejhorší zvuk pro každou čerstvou maminku. Pokud je neutišitelný a trvá i více hodin, zoufalství, beznaděj a pocity vlastního selhání je to, s čím bojuje každá maminka.

Dětská kolika je jednou z nejčastějších příčin dětského pláče. Už od prvních pár dní může trápit bezbranného drobečka bolest bříška, na kterou reaguje jen tak, jak zatím ví, tedy pláčem, který může trvat i tři hodiny a objevuje se 3 až 4 krát týdně v pravidelnou denní či noční hodinu.

Ve velké míře je kolika způsobena střevní nezralostí a obtížemi při štěpení laktózy a zhoršuje se požitím vzduchu během kojení, některými potravinami konzumují matkou či nepohodlím a stresem. Světýlkem na zasmušilé obloze pro každou nešťastnou maminku je novinka na našem trhu, kapky ColiPrev®.

Jako jediný na trhu je tento výživový doplněk složený pouze z přírodních ingrediencí a jeho hlavní složkou je enzym laktáza. Ten rozkládá laktózu, kterou pak může děťátko snadno strávit a vyhne se tak nepříjemným křečím v bříšku, nadýmání a bolestem.

Kapky ColiPrev® přidejte děťátku do mléka nebo tekuté kojenecké stravy, případně mu je můžete podat na sterilizované lžičce přímo před kojením. Podávat ho můžete dítěti už od narození do věku půl roku, abyste ho ušetřili nepříjemným bolestem a těžkostem a mohlo naplno objevovat svět kousek po kousku.

Deníčky maminek – Zkušenosti maminek a jejich dětí s produktem ColiPrev

Díky ColiPrevu mám klidnější miminko a mateřství si konečně užívám

Milí rodiče, 
se svým novorozeným synem jsme se zúčastnili testování doplňku stravy ColiPrev. Když se František narodil, pár dnů v porodnici to bylo zlaté miminko, které pořád jenom spinkalo, ale příchodem domů začaly neutišitelné každovečerní záchvaty pláče. Pravděpodobně se jednalo o novorozenecké koliky.

Doporučované rady na koliky nezabíraly

Už v těhotenství jsem se pečlivě na mateřství připravovala pročítáním moudrých knih, dětských internetových serverů i povídáním s již zkušenýma kamarádkami. Po návratu z porodnice jsem byla už zoufalá, protože jsem praktikovala snad už vše, co by mohlo naše miminko uklidnit, ale nic až tak moc nefungovalo. Vyzkoušeli jsme kapky proti nadýmání, probiotika, fenyklový čajík, pečlivě jsem hlídala co jím, aby ho moje mlíčko nenadýmalo, masírovali jsme Františkovi bříško a přikládali na něj nahřátou plenu. Opravdu nic nezabralo a já jsem z toho byla tak nešťastná, že mu nemůžu pomoct a vlastně ani přesně nevím, co mu je. Řekla jsem o problému pediatričce, ona ale po pečlivém vyšetření neobjevila nic, co by mu mohlo být a poradila mi pouze, abych byla v klidu já. Poté mi známá poradila vysadit Vigantol a nahradit ho jinou značkou. I to bylo bohužel bez efektu. Maličký se trápil dál a stupňovalo se to dokonce tak, že se začal při kojení odtahovat a byl obrovský problém ho nakojit. Kojila jsem třeba i 45 minut, abych do něj vůbec nějaké mlíčko dostala. Musela jsem ho neustále nosit v šátku, to ho trochu uklidňovalo, ale dobré to nebylo. Trápili jsme se ve dne v noci. Ještě že mám skvělého manžela, který mi byl v této době oporou, a když už jsem byla unavená, utěšoval malého on.

ColiPrev nás zachránil

Jelikož jsem narazila na svých oblíbených stránkách na nabídku testování ColiPrevu, velmi mne to zaujalo a ihned jsem o testování požádala. Tehdy jsem už totiž tušila, že by mohly tyto kapičky pomoct, protože jsem ještě nic tohoto typu na Františkovi nevyzkoušela. Brzy nám kapičky dorazily a my jsme okamžitě začali malému podávat před každým kojením 11 kapek na lžičce. Františkovi kapičky chutnaly, mají totiž příjemnou slaďoučkou chuť. Poprvé byl trošku problém, protože je plival, ale s každým dalším krmením už to bylo lepší a lepší a nyní už je papá rád. První den jsem na něm nepozorovala, že by mu ulevily, ale už druhý den mi přišel značně klidnější. Nyní je z něj díky ColiPrevu klidné miminko. Jistě, že si občas popláče, ale už to nejsou 4 hodiny v kuse každý večer jako dřív. Dokonce začal usínat úplně sám a spinká i tři hodiny v kuse. Nyní si mateřství strašně užívám a velmi lituji toho, že jsem si ColiPrev nepořídila už dřív. Bohužel jsem dřív o ničem takovém vůbec nevěděla. Poprvé jsem na to narazila až na stránkách babyonline.cz, kterým velice děkuji za možnost kapky otestovat. ColiPrev doporučuju všem, kdo mají plačtivé miminko. Věřím, že ColiPrev pomůže více rodičům a vyřeší bolavá bříška jejich miminek.

Pozitivní efekt pozoruji od prvního dne

Milé maminky a tatínkové,

do testování jsem se přihlásila s velkým nadšením, o to větší radost jsem měla, když jsem zjistila, že jsem byla vybrána jako jedna z testerek.

Dcera trpěla novorozeneckými kolikami a přípravky na ně nezabíraly

Moje nyní již 3měsíční Laurinka totiž již od druhého týdne svého života trpěla na veliké bolení bříška, problémy s vyprazdňováním, stručně a jasně novorozeneckými kolikami. Bylo to na denním pořádku, často ji bolení budilo ze spánku, u kojení se neustále kroutila, pořád dokola pouštěla a znovu se přisávala k prsu, takže napolykala hromadu vzduchu, který jí pak dělal neplechu v bříšku. Z usměvavého miminka bylo v mžiku miminko uplakané a mě to rvalo srdce. Ne jednou jsem ze zoufalství, že ji neumím pomoci, plakala. Zkoušela jsem jistá probiotika, která nebyla zrovna levná, ale ani ta v kombinaci s kapičkami na bolení bříška nezabírala. A tak když jsem viděla toto testování, byla to pro mě doslova výzva. Vkládala jsem do ColiPrevu velké naděje.

Změnu pozoruji od prvního dne užívání

ColiPrev jsem Laurince začala podávat hned první den od obdržení, podávám jí ho ze lžičky, velmi dobře mi jej tak přijímá, asi ji zkrátka chutná. Poté ji jednoduše nakojím. Je plně kojená. Nejprve jsem kapky používala 3krát denně, po týdnu užívání už jen 2krát denně a nyní po 3 týdnech už jen 1krát nebo podle potřeby, když se mi zdá, že je dcera nafouklá. Ke změně došlo prakticky okamžitě během jednoho pouhého dne. Opravdu. Sama jsem tomu nechtěla věřit, protože do té doby nám nic jiného nepomohlo. Laurinka se po požití ColiPrevu téměř pokaždé do 15 minut krásně vyprázdní nebo vyprdí, obvykle ještě dříve, a pak je úplně vysmátá. Je na ní vidět úleva, nemusí u toho namáhavě tlačit, jde to jako po másle. A já mám konečně šťastnou a veselou holčičkou, která se směje. Za mě jsou kapičky teda naprostý TOP mezi kapičky. Mají jedinou nevýhodu, ale ta je zanedbatelná. Laurinka se tak krásně vyprázdní, že ani plenka nemá šanci to pojmout, a pak mám obvykle nad ránem nadělení i v posteli. 🙂

Znatelné změny přineslo dlouhodobé užívání ColiPrevu

Milí rodiče,

jmenuji se Kristína Jakušová (27 let) a má dcera Eliška Kindlová (nyní 4 měsíce) jsme se zúčastnili testování produktu ColiPrev. Do testování jsem se přihlásila proto, že jsem chtěla vyzkoušet přírodní přípravek na problémy se zažíváním u své dcery. Přípravek, který jsem používala doposud, nebyl doplňkem stravy, ale spíše léčivým přípravkem (Espumisan), což mi přišlo k užívání zbytečné a hlavně nijak zvlášť dceři nezabíral. Její problémy se projevovaly nepravidelnou stolicí, tzv. se kroutila u kojení přes den, kolikrát dost silně tlačila až si i ublinkla. Tyto stavy měla téměř každý den. Sem tam se i bolestí budila, ale nějak zvlášť často ne

Seznámení s přípravkem ColiPrev

ColiPrev je doplněk stravy na přírodní bázi v plastové lahvičce ke kapání o objemu 15 ml. Přípravek jsem dceři podávala s probiotiky a vit. D na lžičce. První dávku jsem podala hned první den (14. 6. 2021), kdy přípravek dorazil. Jelikož v tu dobu začala 3. měsíc, tak doporučené dávkování bylo 11-14 kapek za den. Začali jsme na 11 kapkách, které jsem rozdělila na dvě dávky a dceři jsem je podávala ráno a po obědě. Cca po 5 dnech jsem navýšila na 14 kapek. Nyní ve 4 měsících užívá 15 kapek denně. Na přípravek si rychle zvykla a bez problémů ho užívá denně.

Zhodnocení efektu po týdnech

Po 1 týdnu užívání:

  • Viditelné změny neproběhly
  • Stolice nepravidelná
  • Sem tam je dcera u prsu při kojení klidnější
  • Nepláče bolestí
  • Nebudí se bolestí

Po 2 týdnech užívání:

  • Po 2 týdnech stále podávám 14 kapek
  • Začíná se upravovat dceřino zažívání
  • Stolicí má ob den
  • Nemusí hodně tlačit při vyprazdňování
  • Dcera lépe spí a vstává s úsměvem

Po 3 týdnech až 1 měsíci užívání:

  • Po 3 týdnech jsem navýšila na 15 kapek denně
  • Viditelné změny v zažívání pozoruji až po dlouhodobém užívání po cca měsíci
  • Stolice ob den, ale bez větších obtíží
  • Nadále pokračujeme v dávkování 15 kapek denně

V podávání ColiPrevu budeme pokračovat

ColiPrev dceři opravdu pomohl, aby netrpěla velkými problémy se zažíváním. Neproběhly u ní žádné koliky. Určitě s užíváním budeme nadále pokračovat, byly jsme obě spokojené. 🙂  Jsme rády, že jsme dostaly tuto příležitost doplněk stravy ColiPrev vyzkoušet a zúčastnit se tak jeho testování a pomoci ostatním maminkám v rozhodování, zda přípravek zkusit.

Hlavní benefity ColiPrevu

  • Upravuje zažívání
  • Zmírňuje nebo odstraňuje bolesti a koliky
  • Praktické podávání
  • Velké 15ml balení, které dlouho vydrží
  • Přírodní produkt

Dala jsem na svůj instinkt

Nevýhody přípravku

  • Delší nástup účinku (tedy u dcery). Opravdu zhruba měsíc od prvního užití.

Na názor lékařky jsem se ani neptala, nějak mě to ani nenapadlo. Dala jsem na svůj vlastní instinkt, své vědomosti (jsem zdravotník) a hlavně na objektivní pohled na své dítě. A už teď vím, že jsem udělala dobře. 🙂

Doporučení ostatním rodičům

Určitě ColiPrev doporučuji. Samozřejmě na každé miminko může tento doplněk stravy působit jinak, ale u nás byl opravdu ku prospěchu.

Maminka Kristína

ColiPrev zklidnil bolavé bříško

Milí čtenáři,
jsem moc ráda, že jsem se mohla se svým měsíčním synem Tobiášem zúčastnit testování doplňku stravy ColiPrev proti bolestem bříška. Od sponzora jsme obdrželi celkem 2 balení ColiPrevu 15 ml na 1 měsíc.

Bolesti bříška se objevily 3 týdny po narození

Ihned po narození Tobi se zažíváním problém neměl, ovšem zhruba ve 3 týdnech nastal zlom a objevily se bolesti bříška, které se nejvíce objevovaly kolem 6. hodiny ranní a většinou jej probudily i ze spánku. Během dne se pak bolesti objevovaly nepravidelně, někdy více, někdy méně.

Enzym laktáza pro správné trávení

Na doporučení dětské lékařky jsme začali užívat oba probiotika a syn na nadýmání Espumisan, kde jsem však neshledávala žádnou změnu – úlevu. Proto jsem se rozhodla přihlásit do testování ColiPrevu, který na rozdíl od ostatních přípravků na trhu obsahuje přírodní enzym laktáza pro správné trávení laktózy a je složen jen z přírodních ingrediencí, což mě velmi zaujalo a bylo pro mě příjemným bonusem. Byla jsem zvědavá a těšila jsem se, až ColiPrev vyzkoušíme a zda konečně synovi ulevím od bolestí.

Jednoduché a pohodlné dávkování ColiPrevu

Užívat ColiPrev jsme začali ihned v den doručení. Začali jsme s dávkou 11 kapek, kdy jsme si tuto hodnotu určili podle dávkovací tabulky, kterou má výrobce uvedenou přehledně na svých stránkách. Tabulka je rozdělena pro kojené děti podle věku a pro děti s umělou stravou podle množství mléka.

Syn ColiPrev bez problému ze lžičky přijal a moc mu chutnal

Užívat ColiPrev jsme začali ihned v den doručení. Začali jsme s dávkou 11 kapek, kdy jsme si tuto hodnotu určili podle dávkovací tabulky, kterou má výrobce uvedenou přehledně na svých stránkách. Tabulka je rozdělena pro kojené děti podle věku a pro děti s umělou stravou podle množství mléka.

andrea-dite.jpg

Úleva od bolesti a lepší vyprazdňování

Po měsíci užívání jsem zaznamenala u syna menší bolesti bříška, které již nejsou pravidelné. Ranní bolesti skoro odezněly, nejsou pravidelné a Tobiáš se lépe vyprazdňuje. Změnu jsem také zaznamenala ve vyšší plynatosti, což přisuzuji právě podávání ColiPrevu. Celkově se syn více zklidnil, méně se kroutí a v noci dokonce spí i 6 hodin.

Výhody a nevýhody ColiPrevu

Jako hlavní benefity shledávám obsah enzymu laktáza, přírodní složení, praktické a pohodlné dávkování, chuť.  Dále také jako maminka oceňuji dobrou informovanost na webu, včetně praktické dávkovací tabulky. Jako nevýhodu bych uvedla objem produktu 15 ml, kdy nám 1 balení při používání cca 6-8x za den vydrželo týden.

Větší informovanost maminek o problému laktózy

ColiPrev jsem dříve neznala a ani jsem se s ním nesetkala, proto si myslím, že by bylo vhodné jej více dostat do povědomí maminek a seznámit je více s funkcí laktózy a její případnou intolerancí.

Jediný přírodní produkt na našem trhu proti bolestem bříška

ColiPrev bych doporučila k vyzkoušení všem maminkám u dětí, které trápí bolesti bříška. Jedná se o jediný přírodní produkt na našem trhu s unikátním enzymem laktáza, který odstraňuje křeče, nadýmání a ulevuje od bolestí bříška.

Přeji ColiPrevu další spokojená miminka se spokojenými bříšky!

Maminka Andrea

Jak vyzrát na dětskou koliku

Kolik kolik nás ještě čeká?
Vyzrajte na dětské prdíky!

Vaše děťátko usedavě pláče už několik desítek minut a zatím to bohužel nevypadá, Že by se nářek 
blížil ke konci. Důvodem brekotu malých miminek bývají nejčastěji bolesti bříška zapříčiněné kolikami. Nejhorší je, když nevíte, jak mu v té chvíli pomoct. Existuje způsob, jak miminku jeho strastí s kojeneckou kolikou alespoň trochu ulevit?

Co je příčinou dětských kolik? 

Většinu kojeneckých kolik vyvolává zvýšená plynatost. „ Při zvýšené plynatosti tlačí plyny na stěny střev 
a tlak způsobuje miminku kolikové bolesti bříška. Důvodem může být nezralá trávicí soustava nebo 
nasátí přílišného množství vzduchu při kojení nebo pláči’ říká pediatrička MUDr. Darina Čiková. 
Poměrně Často jsou kolikv ale i projevem potravinové intolerance nebo alergie. Z nich je Často na vině 
intolerance laktózy. „ Intoleranci laktózy způsobuje nedostatečná aktivita enzymu laktóza. Laktóza je 
obsažena jak v mateřském mléku. tak v kojenecké stravě. Aby mohla být organismem dobře 
vstřebána, je potřeba, aby byla rozštěpena na své dvě molekuly glukózu a galaktózu. To je úkol 
enzymu laktóza. U mnoha kojenců však jeho tvorba není dostatečná. Nerozštěpená laktóza přechází 
do dolní Části trávicího traktu, kde následně dochází ke kvašeni a produkci plynů. Intolerance laktózy 
tak může vyústit v koliku,” vysvětluje MUDr. Čiková 

Několik hodin zoufalého pláče

Vaše děťátko usedavě pláče už několik desítek minut a zatím to bohužel nevypadá, Že by se nářek blížil ke konci. Důvodem brekotu malých miminek bývají nejčastěji bolesti bříška zapříčiněné kolikami. Nejhorší je, když nevíte, jak mu v té chvíli pomoct. Existuje způsob, jak miminku jeho strastí s kojeneckou kolikou alespoň trochu ulevit?

Sedm tipů proti kolice

1. Lehce masírujte bříško kolem pupíku miminka ve směru hodinových ručiček.
2. Změňte polohu miminka, najděte takovou, při které se mu alespoň trochu uleví. V poloze na 
zádech přitahujte pomalu kolínka k jeho bříšku. 
3. Lahví s vlažnou vodou nebo teplou látkovou plenkou miminku nahřejte bříško. 
4. Používejte speciální savky na lahev, která zamezí polykání vzduchu. 
5. Dejte miminku kapky na prdĺkv. Pokud je příčinou kolik intolerance laktózy, vyzkoušejte například 
výživový doplněk, přírodní kapky ColiPrev• s enzymem laktáza. 
6. Miminko noste přitisknuté na hrudníku, mluvte na něj klidným hlasem. 
7. Nepřekrmujte’ Nabízejte miminku jen jeden prs, který dokonale vyprázdní, dbejte na odříhnutí. 

Pomůže změna jídelníčku maminky? 
Strava maminky, která kojí, může být u kolik podstatným ovlivňujícím faktorem. Je žádoucí vynechat 
z jídelníčku potraviny, které nadýmají. Vzdejte se na čas luštěnin, zelí, brokolice, kapusty, květáku, ale 
třeba i jablek, švestek nebo sycených nápojů. Sledujte, jak váš jídelníček na miminko působí. 

Zachovejte klid.

Na cestách v pohodě i s miminkem

Na silnicích v pohodě i s miminkem

Máte doma malé miminko a plánujete výlet či návštěvu vzdálené rodiny? Už to je samo o sobě stresující. A teď si představte, že vaše děťátko celou cestu navíc trápí bolavé bříško a neutišitelně pláče. Nenechte to zajít tak daleko a buďte včas připraveni, opatřete si pomocníky na bolavé bříško.

Jedním z nejčastějších problémů novorozenců je kolika. Jde o stav, při kterém dochází ke křečím v břiše, nadýmání, plynatosti či průjmu za doprovodu neutišitelného pláče. Jednou z jejich příčin může být i nedostatečně vyvinutá střevní mikroflóra, což vede k neschopnosti děťátka trávit laktózu obsaženou v potravě. Nestrávená laktóza tak prochází střevy a způsobuje nepříjemné příznaky. Pokud tomu chcete předejít, podávejte vašemu drobečkovi doplněk stravy v podobě kapek ColiPrev®. Jejich hlavní složkou je enzym laktáza, který způsobuje rozklad laktózy v mléce a ta se pak stává pro dítě mnohem lépe stravitelnější. Kapky můžete jednoduše a prakticky přidat děťátku do vlažného mléka nebo tekuté kojenecké stravy či přímo do úst před každým kojením.

Více informací naleznete na stránce www.detskekoliky.cz.

Poradna dětské koliky

Odpovídá MUDr. Darina Čiková. praktická lékařka pro děti a dorost 

Dobrý den, 
po porodu se mi zcela zastavila tvorba mateřského mléka. Novorozeného syna jsem začala krmit 
umělým mlékem. Teď se bojím, že bude trpět na břišní koliky. Má na tvorbu kolik vliv to, čím syna 
krmím — tedy jestli je na mateřském, nebo na umělém mléce? A co je pravdy na tom, že chlapci 
mívají větší trápení s kolikami? 
Děkuji, 
Simona. Děčín 


To, že se u dětí objevuji koliky více, pokud nejsou kojené, se často mylně říká. Riziko, že budou trpět 
kolikami, je u kojených i nekojených dětí shodné. Stejně tak se říká, že kolikami častěji trpí chlapečci. 
Ani vliv pohlaví na frekvenci kolik nebyl ale nikdy prokázán. 

Dobrý den, 
koliky se nás drží už skoro dva měsíce, moje malá dcerka intenzivně kvůli bolestem bříška pláče celé 
hodiny. Jaká poloha je při kolikách pro miminko nejlepší? 
Děkuji, 
Monika. Vsetín 


Dítě s kojeneckou kolikou je vhodné dát na bříško. Zadeček se dostane do vyšší polohy, miminko kope 
nohama a větry tak mohou snadněji Odejít. V poloze na zádech můžete s miminkem lehce cvičit — 
střídavé pokrčovat nožičky k bříšku. Můžete také vyzkoušet masáž bříška krouživými pohyby ve směru 
hodinových ručiček. Od pravého podbříška pod žebrové oblouky a dále zpět k pravému podbřišku. 
Některým dětem ulevuje položení na maminky hrudník, jeho zády k sobě, jiným třeba nošení v šátku. 
Každému vyhovuje něco jiného, změnou polohy se ale dítě obvykle na chvíli zabaví a dojde k uvolnění 
křeči a úlevě alespoň na malou chvíli. 

Dobrý den, 
náš dvouměsíční syn už více než měsíc trpí kolikami. Vyzkoušeli jsme snad všechny možné polohy, 
masírujeme mu bříško a dáváme teplé obklady. Podle rady jsme při krmení nasadili přípravek proti 
nadýmání, vyzkoušeli jsme probiotika. Nic z toho mu ale příliš nezabírá. Co můžeme ještě 
vyzkoušet? 
Petra, Poděbrady 


Příčin kojeneckých kolik se uvádí spousta. Vedle nadměrného spolykání vzduchu při krmení nebo pláči 
to může být i nedovyvinutý trávicí systém nebo třeba různé alergie a intolerance. Z této oblasti je 
častým příkladem intolerance laktózy, která je obsažená v mateřském mléku i umělé výživě. Potíže 
jsou způsobeny nedostatečnou aktivitou enzymu laktóza v trávicím traktu miminka. V lékárně můžete 
ale pořídit laktázové kapky, které by měly od takových problémů ulevit. 

Proč miminko stále pláče?

éměř každé čtvrté děťátko trpí opakujícími se bolestmi bříška. To se projevuje pláčem, který trvá více než tři nebo čtyři hodiny několikrát týdně, a zjevuje se v pravidelnou denní nebo noční hodinu. Mnohé maminky tak zažívají bezesné noci plné vyčerpání a pocitů vlastního selhání. Kojenecká kolika je prostě strašákem! Nejčastěji se koliky objevují mezi druhým a třetím měsícem života a odezní většinou po půl roce.

Co je kolika a co ji způsobuje

Určit přesnou příčinu, proč se kolika objevuje, je velmi náročné. Za stanovením diagnózy stojí především detailní a cílené kladení otázek rodičům, zejména matce, o problémech a potížích dítěte. Kdy se objevují, jak často, jakou dobu trvají, zda se opakují, zda se nevážou na konkrétní potravinu, kterou matka konzumovala apod. Využívá se i vyšetření ultrazvukem, aby se vyloučily vnitřní deformace nebo gastroezofagální reflux.
Existuje mnoho faktorů, které mohou stát za žaludečními problémy vašeho děťátka. Obtíže mohou souviset jak s psycho-sociálními faktory, jako jsou např. napětí mezi matkou a dítětem, přílišná úzkostlivost matky, nesprávné kojení, či poporodní deprese, tak i s organickými onemocněními (např. napadení parazity). Potíže mohou souviset se stravou matky i dítěte. V mnoha případech je příčinou dětské koliky intolerance laktózy.

Může za to i mléko

V prvních měsících života je mateřské mléko nebo tekutá kojenecká strava jediná potrava, kterou miminko dostává. Problém nastane, když ji malý človíček nedokáže úplně strávit. Hlavním cukrem každého mléka, včetně toho mateřského i tekuté kojenecké stravy, je laktóza. Aby docházelo ke správnému trávení laktózy, je nutné, aby strava obsahovala enzym zvaný laktáza. U mnoha kojenců však v prvních měsících života není produkce tohoto enzymu dostatečná. Intolerance laktózy je běžným problémem jak u dětí, tak u dospělých. Nedostatek enzymu laktáza zanechává v těle nevstřebané zbytky laktózy. Ty vlivem bakterií existujících ve střevech spouštějí proces kvašení, což vede k produkci plynů a následně k nadýmání a zvětšení a ztvrdnutí bříška. Tento přebytek kvašení ve střevech může také způsobit poruchy pohybů střev, což způsobuje, že dítě trpí křečemi.

Řešení

Je důležité, aby bylo dítě za všech okolností kojené ve správné poloze, kdy nedochází k nasávání vzduchu. Zároveň je dobré dbát na příjemné a klidné prostředí. Pokud je však kojenecká kolika způsobená intolerancí laktózy, pomocí může být podávání enzymu laktázy např. ve formě kapek. Novinkou jsou kapky ColiPrev®. Jde o doplněk stravy, který je složen z přírodních ingrediencí, a hlavní složkou je právě enzym laktáza. Kapky můžete dítěti podat přímo s mateřským mlékem nebo s tekutou kojeneckou stravou, případně na sterilované lžičce před krmením. V důsledku toho tak předejdete nafukování, křečím a potížím s trávením u svého miminka. Můžete se informovat také na stránce www.detskekoliky.cz.

Co ještě pomáhá

• masáž bříška do kruhu ve směru hodinových ručiček.
• cvičení s nožičkami
• pohupování miminka na rukou bříškem dolů
• teplé obklady bříška, například nahřátou plenkou nebo nahřátými třešňovými peckami
• procházky v kočárku
• jemné použití rektální trubky na odplynění
• úprava stravy matky – vyloučit ze svého jídelníčku potraviny, které mohou příznaky koliky zhoršit, např.: květák, brokolice, růžičková kapusta, okurky, cibule, česnek, paprika, káva a příliš kořeněná jídla.